Jesteś tutaj: Start / Akcje i projekty

Akcje i projekty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Akademia Małego Człowieka

 

Mnóstwo nowych pomocy dydaktycznych trafiło do naszej szkoły. Było to możliwe dzięki przystąpieniu do projektu systemowego „Akademia Małego Człowieka” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.Otrzymane pomoce o wartości ok. 30 tys. złotych są przeznaczone do realizacji zajęć rozwijających zainteresowania uczniów uzdolnionych muzycznie oraz do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci  z wadami postawy.Zakupione pomoce są bajecznie kolorowe, nowe, jest ich bardzo dużo – dzieci na pewno chętnie będą z nich korzystać na zajęciach a same zajęcia nie okażą się trudną, ciężką nauką lecz przede wszystkim przyjemną, wesołą zabawą.

Zdjęcia

 

 


INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA

W naszej szkole od 4 lutego 2013r. rozpoczęła się realizacja Projektu POKL "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów w klasach I -III Szkół Podstawowych".
W projekcie bierze udział 11 uczniów i uczennic. Aby sprostać potrzebom i wymaganiom wychowanków szkoła zaproponowała zajęcia zgodne z indywidualnymi potrzebami uczniów. Zajęcia prowadzone są dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji oraz z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych. 
Na ten cel szkoła otrzymała środki w wysokości 30.000 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych.
Zajęcia prowadzone są zgodnie z ustalonym harmonogramem i trwać będą do końca czerwca 2013 roku.

ZDJĘCIA

 


MÓJ PIERWSZY ROBOT

 W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole odbywały się zajęcia z projektu "Mój Pierwszy Robot". W wyniku przeprowadzonej rekrutacji wyłoniono po 16 uczniów, którzy uczestniczyli w warsztatach z robotyki. Warsztaty zaplanowano na 4 weekendy – w każdy weekend 12 godzin. Zajęcia odbywały się w szkolnej pracowni komputerowej (której wyposażenie zakupiono ze środków EFS w roku 2005) i były prowadzone przez 3 instruktorów zewnętrznych. Na każdych zajęciach był obecny nauczyciel-opiekun ze strony szkoły, p. Piotr Krawczyk.

Warsztaty obejmowały następujący zakres tematyczny:
•wprowadzenie w świat robotyki i elektroniki
•zbudowanie i zaprogramowanie swojego pierwszego robota od podstaw
•zapoznanie się z działaniem silników na podstawie robota Tribot (regulacja prędkości, wykorzystanie wbudowanych enkoderów, pomiar drogi, jazda na wyznaczoną odległość i obroty o wyznaczony kąt)
•poznanie zasad z zakresu fizyki, działania czujników takich jak czujnik do pomiaru kolorów, dźwięku, odległości
•programowanie w środowisku graficznym – oprogramowanie lego oraz w języku C++ (z którego korzystają również studenci politechniki)
•zbudowanie prostego układu elektronicznego
•zbudowanie własnego czujnika "smaku" i światła z dostarczonych elementów i podłączenie go do robota.
•ew. budowa skanera 3D oraz kompasu cyfrowego
•wyścigi i walki robotów

 

Uczestnicy podchodzili do warsztatów z wielkim zapałem i zainteresowaniem.
Na półmetku projektu, w maju-czerwcu zorganizowano konkurs plastyczny na wykonanie swojego pierwszego robota. Była to okazja do wspólnego spotkania uczestników projektu ze wszystkich szkół, sprawdzenia nabytej wiedzy i wręczenia nagród za osiągnięcia. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy piątej naszej szkoły Dawid Wiechowski.
We wrześniu zorganizowano wycieczki do Warszawy, w ramach których uczestnicy zwiedzali wraz z oprowadzaniem Centrum Nauki Kopernik, co miało na celu praktyczne poznanie nauk ścisłych: zjawisk fizycznych towarzyszących codziennej egzystencji człowieka, osiągnięć ludzkiej myśli technicznej, rozwoju cywilizacji, tajników ludzkiej psychiki i ciała. Mieli oni również tam okazję wykonać kilka doświadczeń naukowych.
W listopadzie przeszkolono natomiast 6 nauczycieli (12h) w zakresie obsługiwania sprzętu i prowadzenia zajęcia z robotyki.
Na zakończenie projektu zorganizowano spotkanie edukacyjne z pokazami eksperymentów z dziedzin nauk ścisłych. Rozdano certyfikaty uczniom i nauczycielom, a szkołom przekazano sprzęt, niezbędny do uruchomienia dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w każdej szkole po zakończeniu projektu.

zdjęcia 


RADOSNA SZKOŁA

Dnia 22 grudnia 2009 została uroczyście otwarta i poświęcona sala zabaw. Ceremonii przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Marek Kubaszewski, Dyrektor Szkoły Andrzej Koroś, przedstawiciel Rady Rodziców Agnieszka Decyk oraz uczennica klasy pierwszej Natalia Ogonowska. Poświęcenia sali dokonał ksiądz prefekt Paweł Błaszczyk.
Sala zabaw została utworzona w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”, który stanowi ważną część zmian w polskiej edukacji. Sala lekcyjna, w której uczą się dzieci sześcio i siedmioletnie została wyposażona w kolorowe, przyjazne i różnorodne pomoce dydaktyczne posiadające walory poznawcze i estetyczne. Zakupiono m.in. specjalne piłki, materace, trampoliny i tunele oraz inne przybory do rozwoju motorycznego dzieci. Pomoce dydaktyczne będą służyć do zajęć z koordynacji ruchowej oraz rehabilitacji. Po intensywnym ruchu i wyczerpującej zabawie najmłodsi mają również możliwość relaksu, odpoczynku i indywidualnej pracy. Do tego przyczynią się zakupione gry edukacyjne oraz materiały wspomagające rozwój mowy i myślenia.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-15
Data publikacji:2018-02-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1679